Privalomi langeliaiclose
* - Privalomi langeliai

Akupunktūra

Kas yra akupunktūra?

Akupunktūra, arba adatų terapija, – priemonė, reguliuojanti skausmo sindromus, psichovegetatyvinius ir hormoninius sutrikimus. Ginekologijoje akupunktūra gali būti naudojama priešmenstruacinio ir menopauzės sindromo bei ciklo sutrikimams palengvinti, taip pat kaip pagalbinė priemonė gydant nevaisingumą dėl sumažėjusio reprodukcinio pajėgumo.

Akupunktūra, arba adatų terapija, teigiamai veikia gydant vyrų nevaisingumą. Tyrimo metu nustatyta, kad iš karto po akupunktūros seanso padidėja spermatozoidų koncentracija ir judrumas. Po 10 akupunktūros seansų per 14 dienų šis poveikis išlieka iki penkių savaičių.

Akupunktūra turi teigiamą poveikį nėščių moterų sveikatai, kadangi palengvina bendrą būklę, pagerina savijautą, sumažina pykinimą. Akupunktūra naudojama besiruošiant gimdymui ir turi tonizuojamąjį poveikį. Taip pat adatų terapija taikoma po gimdymo – siekiant sureguliuoti pogimdyvinį kraujavimą, palengvinti depresiją, skatinti pieno gamybą, kai problematiška maitinti krūtimi.

Akupunktūra kaip nevaisingumo gydymo metodas

Nevaisingumo gydymas akupunktūra – individualus procesas, priklausantis ir nuo paciento padėties seanso metu, ir nuo adatų ilgio. Be to, gali skirtis netgi adatos dūrio gylis, kampas ir greitis. Parenkama tik įvertinus paciento (ar pacientės) amžių, kūno sudėjimą, nustačius atitinkamus taškus.

Dažnai moterys nesiryžta akupunktūros procedūroms tik todėl, kad bijo paties proceso. Tačiau jis nėra toks baisus, kaip gali pasirodyti iš šalies. Iš tikrųjų modernios adatos beveik be skausmo praduria odą. Jos yra labai plonos ir lanksčios. Jų storis gali būti vos 0,2–0,3 mm , ilgis – nuo 1,5–2,5 mm iki 12–16 cm. Adatos gaminamos iš aukso, sidabro ir kitų aukštos kokybės metalų lydinių.

Be adatų terapijos, akupunktūros taškus galima pašildyti ir pridegininti. Prideginimas atliekamas specialiomis pelyno cigaretėmis arba pelyno prikimštais kūgiais ir įvairiai veikia akupunktūros taškus.

Kaip dažnai atliekama akupunktūros procedūra?

Dažniausiai akupunktūros procedūra taikoma 1–2 kartus per savaitę. Sunkiais atvejais gydytojo nurodymu seansus galima atlikti kiekvieną dieną. Perkeliant embrioną į gimdą, akupunktūra skiriama procedūros atlikimo dieną, prieš embriono perkėlimą ir iš karto po jo.

Kokia vienos akupunktūros procedūros trukmė?

Adatos duriamos į akupunktūros tašką ir paliekamos toje vietoje 20–30 minučių. Po šios procedūros kiekvienas pacientas pajunta didesnį ar mažesnį atsipalaidavimą ir ramybę.

Procedūrų skaičius

Priklausomai nuo individualios paciento organizmo reakcijos gydytojas gali paskirti 10–14 procedūrų. Sergant lėtinėmis ligomis gali prireikti keleto gydymo kursų.

Call