Privalomi langeliaiclose
* - Privalomi langeliai

„iVF Riga“ įsteigtas pirmasis ir vienintelis Šiaurės Europoje Genetikos centras, kur bus galima atlikti išsamius genetinius tyrimus

The number of embryos examined for the presence of genetic abnormalities: 2616

The number of IVF cycles after PGD (or PGT-M, Preimplantation genetic testing for monogenic/single gene diseases): 8 *

* for the families after genetic examination, in which the hereditary genetic disorder is molecularly confirmed. Currently iVF Riga Clinic has embryos tested for the following genetic abnormalities:

 •    Huntington’s chorea – mutations in the HTT gene;
 •    Thoracic Aortic Dissections – mutations in the ACTA2 gene;
 •    Ichthyosis - mutations in the ALOX12B gene;
 •    Neuronal ceroid lipofuscinosis – mutations in the TPP1 gene;
 •    GM1-Gangliosidosis – mutations in the GLB1 gene;
 •    Myotubular myopathy – mutations in the MTM1 gene;
 •    Duchenne and Becker muscular dystrophy – mutations in the DMD gene

iVF Riga Genetikos centras

Šiuolaikinė medicina kasdien vis daugiau atskleidžia paslapčių, susijusių su žmogaus sveikata, ir gauna vis daugiau informacijos apie žmogaus genus, sukeliančius įgimtų patologijų, jų mutacijų ir galimą nevaisingumą. Dėl naujausių pasiekimų reprodukcijos ir genetikos srityje tikrosios „neaiškios kilmės“ vyrų ir moterų nevaisingumo priežastys tampa vis aiškesnės, jas lengviau nustatyti. Tikslus ir išsamus diagnozavimas lemia sėkmingą gydymą, kad ir kokia būtų diagnozė.

Džiaugiamės, galėdami jums pranešti, kad klinika „iVF Riga“ įsteigė Genetikos centrą, kur dėl inovacinių pasiekimų reprodukcijos ir genetikos srityje nevaisingos sutuoktinių poros, negalinčios išnešioti kūdikio ar po nesėkmingo IVF, turės galimybę nuodugniai išsitirti.

Genetikos centras – patologijų diagnostika klinikoje „iVF Riga“ 

Konsultuodamas medicininiais genetiniais klausimais gydytojas genetikas surenka anamnezę, sudaro poros genealoginį medį, analizuoja vaisiaus chromosominės patologijos riziką, priskiria būsimiems tėvams kariotipavimą (genetinis kraujo tyrimas). Atsižvelgdamas į rezultatus, gydytojas pateikia išvadą dėl preimplantacinės diagnostikos atlikimo, nurodydamas tinkamiausią tam tikrai porai diagnostikos metodą.

Genetinis tyrimas taip pat svarbus poroms, kurios dar tik pradeda galvoti apie kūdikį. Atlikti visą medicininį genetinį tyrimą, visapusiškai išsitirti rekomenduojama tėvams prieš planuojant nėštumą, jeigu:

 • Jūsų arba jūsų artimųjų šeimose yra vaikų su įgimta raidos negalia, psichiškai ir fiziškai atsilikusių, sergančių paveldimomis ar tariamai paveldimomis ligomis, pasitaikė negyvo vaisiaus gimimo atvejų
 • Jei Jus domina vaikų sveikatos prognozė dėl vėlyvo nėštumo (po 35 metų), neigiamo poveikio vaisiui tikimybė (motinos ligos, vaistai, fiziniai ir cheminiai veiksniai)

Gydytojo genetiko konsultacija ir prenatalinė diagnostika taip pat reikalinga nėščiosioms, jeigu jų tėvai turi chromosomų anomalijų arba įgimtų ligų ir / arba yra diagnozuotos vaisiaus struktūrinės / chromosomų anomalijos.

Dėl naujausių mokslinių laimėjimų tapo galima preimplantacinė genetinė diagnostika – embriono ląstelių tyrimas prieš įkeliant į gimdą, kai taikoma ART (pagalbinio apvaisinimo technologija).  Ši diagnostika atliekama tam, kad būsimi tėvai ir gydytojas įsitikintų, jog embrionas neturi chromosomų anomalijos. Dažniausiai tai padeda išspręsti ilgalaikio nevaisingumo arba persileidimo problemas.

Genetiko konsultacijos

Mūsų klinikoje konsultuoja: genetikė dr. Lienė Kornejeva; genetikė dr. Ieva Grīnfelde.

Genetiko konsultacijos pacientams reikalingos prieš planuojant nėštumą, jeigu:
 • Genetine liga serga ar chromosomų anomalijų turi tėvai
 • Buvo ne vienas savaiminis persileidimas
 • Nėštumo metu buvo aptikta struktūrinių vaisiaus anomalijų
 • Nėščiosios atrankos testo metu pastebėta pokyčių, kurie rodo didesnę patologijų riziką
Susisiekite su mūsų pacientų koordinatoriais:
Jelena Silkalna
Jelena Silkalna
Susisiekite!
Marina Valetko
Marina Valetko
Susisiekite!
Nadežda Hrolenko (ex Runcė)
Nadežda Hrolenko (ex Runcė)
Susisiekite!
Zita Gaidule (motinystės atostogų)
Zita Gaidule (motinystės atostogų)
Susisiekite!


 

Sekite mus socialiniame tinkle!
Call