Privalomi langeliaiclose
* - Privalomi langeliai

Senstant mąžta kiaušidžių atsargos

Senėjimas yra didžiausias moters reprodukcinio gyvenimo, prasidedančio nuo pirmųjų mėnesinių ir trunkančio iki menopauzės, priešas. Viskas yra cikliška, tas, kas kartą prasidėjo, turi ir pasibaigti. 
Šiandien moterys didelį dėmesį gyvenime skiria karjeros kūrimui ir savęs tobulinimui, šeimą nustumdamos į vėlesnį laiką, kai bus tikros, kad rado savąjį partnerį, yra pasirengusios vestuvėms bei vaiko gimimui. Žinoma, galima planuoti ir vaiko gimimą atidėti, tačiau negalima užmiršti, kad biologinio laikrodžio nesustabdysi, jis nelauks, kol moteris bus pasiruošusi ir ateis tas ,,tikrasis” laikas.

Kiaušialąstės pasensta greičiausiai, todėl moterų reprodukcinis laikotarpis netrunka taip ilgai kaip vyrų. Senėjimo procesas paveikia ir kiaušialąsčių kiekį, ir kokybę, kuri metams bėgant prastėja iki tol, kol susilaukti palikuonių tampa nebeįmanoma. 
Yra moterų, kurių kūnas vis dar geba gaminti hormonus, užtikrinančius reguliarų mėnesinių ciklą, tačiau tai nerodo kiaušialąsčių skaičiaus kiaušidėse, kuris, nepaisant visko, galima būti labai mažas.

Natūralus kiaušidžių atsargų sumažėjimas


Yra įvairių testų, suteikiančių galimybę patikrinti moters kiaušialąsčių atsargas, vienas populiariausių yra AMH-Anti Millerio hormono nustatymas. Jį galima nustatyti paėmus kraujo pavyzdį, nepriklausomai nuo mėnesinių ciklo dienos. Trečiąją ciklo dieną FSH - folikulą stimuliuojančio hormono ir estradiolio lygio nustatymas padeda suprasti, kad kūnas gamina hormonus folikulams formuoti.  
Įprasta ginekologinė ultrasonografija leidžia vizualiai įvertinti astralinių folikulų skaičių kiaušidėse atitinkamu metu. 
Su amžiumi astralinių folikulų skaičius sumažėja, taip pat sumažėja ir galimybių šiuos folikulus apvaisinti.

Testai, skirti įvertinti kiaušidžių atsargas


Gauti rezultatai leidžia gydytojui įvertinti moters reprodukcines galimybes ir rekomenduoti atitinkamą gydymą - IVF ciklą arba kiaušialąsčių donorų ciklą.
Naudodami jaunų donorių kiaušialąstes mes galime suteikti galimybę gimdyti vaikus moterims, kurios pačios nepajėgia pagaminti ląstelės, kuri po apvaisinimo galėtų pasiekti blastocistos stadiją ir būti implantuota į gimdą.

35 metų amžius yra slenkstis, kurį peržengus ir planuojant šeimos pagausėjimą reikėtų skirti didelį dėmesį genetiniams tyrimams. Tam, kad būtų išvengta persileidimo, galinčio tapti itin sunkia patirtimi, reikia būti 100% įsitikinus, kad iplantuotas embrionas yra genetiškai sveikas. Po 45 metų amžiaus tik kas 9 pagaminta kiaušialąstė yra pajėgi būti apvaisinta ir užtikrinti genetiškai sveiką palikuonį.  
PGS – preimplantacinis genetinis skriningas, suteikia galimybę pasirinkti geriausiai išsivysčiusius ir genetiškai sveikus embrionus.
 
Klinikoje iVF Riga mes taip pat atliekame genetinius testus  trombofilijai ir PAI molekuliniam nustatyti : jų rezultatai padės išvengti abortų moterims, turinčioms problemų su kraujotaka. 
Kiekvienos moters folikulų kiekis yra skirtingas, tai yra dovana, kuri mums duota nuo gimimo, o tai, kaip šią dovaną panaudosime savo tolesniame gyvenime, yra kiekvieno pasirinkimas.  
Kasdien susiduriame su pacientėmis, pajutusiomis menopauzę pernelyg anksti - tai vadinama ankstyvuoju kiaušidžių nepakankumu arba išsekimu! Šių moterų kiaušidės gamina kiaušialąstes, kurių galimybė būti apvaisintomis ir normaliai vystytis yra itin sumažėjusi. 
Onkologinės pacientės taip pat priklauso šiai rizikos grupei, nes kiaušidės ar kiaušialąstės gali būti pažeistos dėl vėžio, chemoterapijos, radiacijos, sunkių dubens infekcijų. Retkarčiais į mus kreipiasi moterys, gimusios tik su viena kiaušide arba išvis be jų. 

Dėl medicininių technologijų vystymosi mes galime padėti tokiais atvejais ir suteikti galimybę jaunoms moterims kurti šeimą ateityje. Genetinė medžiaga gali būti užšaldyta ir laikoma klinikoje tolimesniam naudojimui, kai tai bus reikalinga. Daugiau apie kiaušialąsčių užšaldymą skaitykite sveitainės skirsnyje(Genetinės medžiagos užšaldymas)

Kiaušialąsčių užšaldymas (29-35 metai tinkamiausias laikas kiaušialąsčių užšaldymui)

Susisiekite su mūsų pacientų koordinatoriais:
Jelena Silkalna
Jelena Silkalna
Susisiekite!
Marina Valetko
Marina Valetko
Susisiekite!
Nadežda Hrolenko (ex Runcė)
Nadežda Hrolenko (ex Runcė)
Susisiekite!
Zita Gaidule (motinystės atostogų)
Zita Gaidule (motinystės atostogų)
Susisiekite!


 

Sekite mus socialiniame tinkle!
Call