Privalomi langeliaiclose
* - Privalomi langeliai

Senstant mąžta kiaušidžių atsargos

Senėjimas yra didžiausias moters reprodukcinio gyvenimo, prasidedančio nuo pirmųjų mėnesinių ir trunkančio iki menopauzės, priešas. Viskas yra cikliška, tas, kas kartą prasidėjo, turi ir pasibaigti. 
Šiandien moterys didelį dėmesį gyvenime skiria karjeros kūrimui ir savęs tobulinimui, šeimą nustumdamos į vėlesnį laiką, kai bus tikros, kad rado savąjį partnerį, yra pasirengusios vestuvėms bei vaiko gimimui. Žinoma, galima planuoti ir vaiko gimimą atidėti, tačiau negalima užmiršti, kad biologinio laikrodžio nesustabdysi, jis nelauks, kol moteris bus pasiruošusi ir ateis tas ,,tikrasis” laikas.

Kiaušialąstės pasensta greičiausiai, todėl moterų reprodukcinis laikotarpis netrunka taip ilgai kaip vyrų. Senėjimo procesas paveikia ir kiaušialąsčių kiekį, ir kokybę, kuri metams bėgant prastėja iki tol, kol susilaukti palikuonių tampa nebeįmanoma. 
Yra moterų, kurių kūnas vis dar geba gaminti hormonus, užtikrinančius reguliarų mėnesinių ciklą, tačiau tai nerodo kiaušialąsčių skaičiaus kiaušidėse, kuris, nepaisant visko, galima būti labai mažas.

Natūralus kiaušidžių atsargų sumažėjimas

Iki 35 metų amžiaus

IUI/IVF/ICSI metodai taikomis sveikoms ir jaunoms moterims, išgyvenančioms savo geriausią reprodukcinį amžių , tačiau dėl įvairių priežasčių nepastojančioms. Remdamasis analizių ir tyrimų rezultatais specialistas gali sudaryti individualų gydymosi planą, kuris bus suderintas su pacientu pagal jo norus ir galimybes. Išsamiaus su kiekvienu metodu galite susipažinti mūsų sveitainės skirsnyje: Nevaisingumo diagnostika ir gydymas
 

36-45 metų amžiaus grupė

IVF/ICSI+PGS gydymas taikomas moterims, žengiančioms pirmus žingsnius už tinkamiausio reprodukcinio amžiaus ribų. Senėjimo procesas veikia ir kiaušialąsčių kiekį, ir kokybę. Deja, moters reprodukcinė sistema tra tai, kas jos organizme pasensta greičiausiai. Genetinis embrionų  testavimas (PGS) suteikia galimybę implantacijai pasirinkti tik genetiškai sveikus ir kokybiškus embrionus, o tai, savo ruožtu, suteikia galimybę apsisaugoti nuo neigiamo rezultato ir persileidimo. Šiame gyvenimo etape atsižvelgiama ne į kiekybę, o į kokybę! Sužinoti daugiau.
("Reprogenetics" duomenys, remiantis 10 852 ciklų ir 58 798 blastocistų tyrimu).
 

46-50 metų amžiaus grupė

Kiaušialąsčių donorų programa/Tandeminis ciklas/ Kiaušialąsčių donorystės programa + PGS
Tai yra etapas, kai moters knas tingiai gamina kiaušialąstes, be to, jų kokybė yra itin maža. Susilaukti palikuonių su tokiomis genetinės medžiagos atsargomis yra labai sunku, daugeliu atvejų - netgi neįmanoma. Laimei, medicinos sritis nestovi vietoje, ji nuolat vystosi, atrasdama alternatyvų, leidžiančių mums prisitaikyti prie esamo laikmečio su visais jo kaprizais. Donorų ciklai leidžia mums apkvailinti savo biologinius laikrodžius. Moteris vis dar yra pajėgi išnešio, pagimdyti ir užauginti vaiką, tik reikalinga nedidelė jaunos moters pagalba, kuri paaukoja dalelę savęs, kad padovanotų kitai moteriai galimybę tapti mama.

Tai visiškai nėra lengvas sprendimas ar žingsnis, daugeliui atrodo nenatūralu bei nepriimtina. Tačiau mūsų patirtis rodo, kad visos abejonės ir dvejonės dingsta iškart, kai pacientė išgirsta primuosius vaiko širdies dūžius ir pajunta savyje naujos gyvybės prisilietimą, saugiai ir užtikrintai įsikūrusios kūne, kuriame praleis pirmuosius savo gyvenimo mėnesius.

Jei reprodukcinė sveikata leidžia ir jei moteris labai nori apvaisinimui panaudoti savo kiaušialąstes, yra galimybė pasinaudoti kita galimybe: tandeminiu gydymu - ir savų, ir donorinių ląstelių naudojimu donoro cikle. Savų ir donorinių ląstelių santykis šiuo gydymo metodo atveju skiriasi priklausomai nuo moters reprodukcinės sveikatos šiame gyvenimo etape.

Mūsų klinikos donorų programoje šiuo metu dalyvauja 110 jaunų moterų, kurių prisijungimas prie šios programos yra patvirtintas mūsų klinikos specialistų sutikimu. Yra galimybė rasti kiekvienos norus atitinkančią donorę. Daugiau apie donorų programą skaitykite skyriuje: Kiaušialąsčių donorystės programa  

Jei dėl nežinomų priežasčių nepastojama net donorų ciklo metu, patariama rinktis Kiaušialąsčių donorystės programa + PGS (preimplantacinis genetinis skriningas), kad implantacijai būtų pasirinkti tik genetiškai sveiki ir kokybiški embrionai.

Call