Privalomi langeliaiclose
* - Privalomi langeliai

Klinikos „iVF Riga“ genetinės medžiagos bankas

„iVF Riga“ įkūrė pirmąjį Europoje oficialų genetinės medžiagos banką. Tai specialiai įrengtas šaldiklis, kuriame saugomos žmogaus reprodukcinės  ląstelės – sperma, kiaušialąstės (oocitai) ir embrionai.

Kas gali naudotis genetinės medžiagos banku?

Siekti išsaugoti savo genetinę medžiagą – kiaušialąstes arba spermą – gali pacientai, kurie planuoja gydytis vėžį ar kitas sunkias ligas. Po tokių ligų gydymo tiek moterims, tiek vyrams iškyla didžiulis pavojus tapti nevaisingais.

Nuspręsti užšaldyti ir išsaugoti savo pačių reprodukcines  ląsteles taip pat gali visiškai sveiki žmonės, kurie šiuo metu neplanuoja tapti tėvais, tačiau nori išvengti nevaisingumo tuo metu, kai planuos nėštumą.  

Nevaisingumo gydymo ciklo metu gali būti apvaisintos kelios kiaušialąstės, iš kurių susiformuos embrionai. Paprastai į gimdos ertmę įkeliama vienas arba du embrionai, o likusieji užšaldomi. Embrionai gali būti patikimai saugomi genetinės medžiagos banke 10 metų, laukiant kito įterpimo į moters kūną.

Tuo metu, kai pora suplanuos dar vieną vaiką, embrionai bus atšildyti ir įterpti į pacientės gimdą, o tai labai palengvina dirbtinio apvaisinimą ciklą, kadangi  nereikia atlikti kiaušidžių stimuliacijos ir punkcijos.

Genetinės medžiagos saugojimas „iVF Riga“ banke

Dabartiniu metu tampa aišku, kad šiuolaikiniai genetinės medžiagos užšaldymo ir saugojimo metodai visiškai nekenkia nei reprodukcinėms ląstelėms, nei embrionams. Teoriškai genetinė medžiaga gali būti saugoma banke neribotą laiką, tačiau Latvijos valstybės įstatymai riboja saugojimo trukmę iki 10 metų.  

Susisiekite su mūsų pacientų koordinatoriais:
Jelena Silkalna
Jelena Silkalna
Susisiekite!
Zita Gaidule (motinystės atostogų)
Zita Gaidule (motinystės atostogų)
Susisiekite!
Marina Valetko
Marina Valetko
Susisiekite!

 
Sekite mus socialiniame tinkle!
Call