Privalomi langeliaiclose
* - Privalomi langeliai

Klinikos „iVF Riga“ genetinės medžiagos bankas

„iVF Riga“ įkūrė pirmąjį Europoje oficialų genetinės medžiagos banką. Tai specialiai įrengtas šaldiklis, kuriame saugomos žmogaus reprodukcinės  ląstelės – sperma, kiaušialąstės (oocitai) ir embrionai.

Kas gali naudotis genetinės medžiagos banku?

Siekti išsaugoti savo genetinę medžiagą – kiaušialąstes arba spermą – gali pacientai, kurie planuoja gydytis vėžį ar kitas sunkias ligas. Po tokių ligų gydymo tiek moterims, tiek vyrams iškyla didžiulis pavojus tapti nevaisingais.

Nuspręsti užšaldyti ir išsaugoti savo pačių reprodukcines  ląsteles taip pat gali visiškai sveiki žmonės, kurie šiuo metu neplanuoja tapti tėvais, tačiau nori išvengti nevaisingumo tuo metu, kai planuos nėštumą.  

Nevaisingumo gydymo ciklo metu gali būti apvaisintos kelios kiaušialąstės, iš kurių susiformuos embrionai. Paprastai į gimdos ertmę įkeliama vienas arba du embrionai, o likusieji užšaldomi. Embrionai gali būti patikimai saugomi genetinės medžiagos banke 10 metų, laukiant kito įterpimo į moters kūną.

Tuo metu, kai pora suplanuos dar vieną vaiką, embrionai bus atšildyti ir įterpti į pacientės gimdą, o tai labai palengvina dirbtinio apvaisinimą ciklą, kadangi  nereikia atlikti kiaušidžių stimuliacijos ir punkcijos.

Genetinės medžiagos saugojimas „iVF Riga“ banke

Dabartiniu metu tampa aišku, kad šiuolaikiniai genetinės medžiagos užšaldymo ir saugojimo metodai visiškai nekenkia nei reprodukcinėms ląstelėms, nei embrionams. Teoriškai genetinė medžiaga gali būti saugoma banke neribotą laiką, tačiau Latvijos valstybės įstatymai riboja saugojimo trukmę iki 10 metų.  

Genetinės medžiagos užšaldymas (kriogeninis konservavimas)

Kas yra kriogeninis konservavimas?

Kriogeninis konservavimas yra genetinės medžiagos (kiaušialąsčių, spermos, embrionų) užšaldymas žemoje temperatūroje yra saugus ir patikimas būdas, neturintis poveikio embrionų vystymuisi ir spermos gebėjimui apvaisinti kiaušialąstę. Klinika iVF Riga naudoja vitrifikacijos metodą (ypač greitą užšaldymą), kuris suteikia galimybę išlaikyti genetinę medžiagą su dideliu gyvybingumu (98 proc.) po atšildymo. Kriogeninis konservavimas leidžia pagimdyti vaiką po kelerių metų, taip pat ir onkologines ligas besigydantiems žmonėms. Moterims rekomenduojame šią procedūrą, nes ji sumažina pakartotinių kiaušidžių stimuliacijos ir folikulų punkcijos skaičių, atitinkamai sumažėja medikamentų kiekis moters organizme. Kriogeninis konservavimas padidina individualią nėštumo tikimybę ir genetinės medžiagos perdavimo galimybę kitoms nevaisingoms šeimoms.

Kam ypač rekomenduojamas kiaušialąsčių ir spermos kriogeninis konservavimas?

Genetinės medžiagos (kiaušialąsčių, spermos, embrionų) užšaldymas atliekamas tuomet, jei jūs norite atidėti vaiko gimimą arba jei diagnozuota onkologinė liga ir kriogeninį konservavimą būtina atlikti siekiant išsaugoti genetinę medžiagą. Reprodukcinė funkcija veikia vėžio gydymą, ir atvirkščiai, nėštumas gali būti rimta kliūtis išgyti, vėliau ir pats gydymas gali sukelti nevaisingumą. Onkologinių ligų pacientams prieš chemoterapiją ir švitinimą rekomenduojamas reprodukcinių ląstelių kriogeninis konservavimas siekiant išsaugoti vaisingumą ir išvengti donoro spermos ar kiaušialąsčių panaudojimo.

Klinika iVF Riga siūlo užšaldyti ir išsaugoti gautą genetinę medžiagą – kiaušialąstes, spermą ir embrionus. Užšaldyta medžiaga gali būti laikoma iki 10 metų.

Call