Privalomi langeliaiclose
* - Privalomi langeliai

Kiaušialąsčių kriogeninio konservavimo indikacijos

Gydymui naudojant atšildytas kiaušialąstes jau gimė šimtai vaikų, tačiau pasaulyje ši procedūra vis dar laikoma nauja technologija. „iVF Riga“ yra viena iš Europos klinikų, teikiančių šią paslaugą. Mes naudojame konservavimo metodą, vadinamą vitrifikavimu. Galime saugoti užšaldytą jūsų genetinę medžiagą 10 metų.

Kiaušialąsčių užšaldymas 

Kiaušialąsčių užšaldymo procedūra gali būti atliekama šiais atvejais:

Medicininės indikacijos:

  • Gydymas vaistais, kurie gali turėti įtakos reprodukcinei sveikatai: chemoterapija, spindulinė ir hormonų terapija ir pan. Jei moteriai diagnozuota onkologinė liga, kuriai gydyti taikoma chemoterapija ir švitinimas, sukeliantys pirmalaikį kiaušidžių nepakankamumą. Prieš atliekant minėtą terapiją, šioms pacientėms taikoma kiaušialąsčių užšaldymo procedūra.
  • Jei moteriai diagnozuota endometriozė – progresuojanti liga, galinti pakeisti kiaušidžių struktūrą ir funkcijas.
  • Ne visos kiaušidės, silpna reakcija į stimuliaciją.
  • Būsima kiaušidžių operacija.
  • Nepalankūs profesiniai veiksniai, turintys įtakos reprodukcinei sveikatai.
  • Jeigu po spermos paruošimo ICSI procedūrai gautų kiaušialąsčių yra daugiau nei spermatozoidų.
Socialinės indikacijos:
  • Atidėta motinystė. Jei moteris dėl įvairių priežasčių nori atidėti nėštumą vėlesniam laikui. Oocitų kriogeninis konservavimas – perspektyva moterims, kurios negali / nenori pastoti dabar ir nori užšaldyti savo kiaušialąstes ateičiai, kad apsidraudstų nuo galimo nevaisingumo dėl amžiaus.
  • Šeiminė padėtis (vienišos)
  • Jeigu IVF procedūros metu porai atsiranda etikos problemų dėl susidariusių embrionų pertekliaus (pavyzdžiui, jie nenori apvaisinti daugiau nei dvi kiaušialąstes, nors jų būna daugiau).

Kiaušialąsčių užšaldymas – teisinis aspektas

Prieš klinikoje užšaldant kiaušialąstes ir perkeliant jas į saugojimo kamerą, moteris turi užpildyti sutikimo formos blanką. Šie blankai yra labai svarbūs, nes patvirtina sąlygas, pagal kurias moteris sutinka leisti saugoti ir naudoti jos kiaušialąstes. Pagal Latvijos įstatymus bet kokia genetinė medžiaga (taip pat kiaušialąstės ir sperma) gali būti saugoma 10 metų. Trumpesnį saugojimo laikotarpį moteris nustato savo nuožiūra. Atšildytos kiaušialąstės apvaisinamos naudojant ICSI techniką, todėl pacientai turėtų perskaityti ir užpildyti keletą informacinių dokumentų dėl šio metodo ypatybių. Svarbu įsidėmėti, kad kiaušialąsčių užšaldymas ir atšildymas yra viena iš naujausių ir sudėtingiausių technologijų, todėl egzistuoja tam tikra rizika, kad apvaisinant atšildytas kiaušialąstes ne visada įmanoma gauti kokybiškų embrionų. 

Call