Privalomi langeliaiclose
* - Privalomi langeliai

4–oji kasmetinė tarptautinė konferencija "Reproduktologija, genetika ir biotechnologijos"

IVF Riga
https://www.ivfriga.lt/naujienos.html2018-10-23

2018 metų spalio 12 dieną tradiciškai įvyko 4–oji kasmetinė tarptautinė konferencija "Reproduktologija, genetika ir biotechnologijos". Konferenciją organizavo iVF Riga Holdings, apimantis Reproduktologijos kliniką, Genetikos centrą ir Kamieninių ląstelių centrą. Šioje konferencijoje dalyvavo reproduktologijos, genetikos ir kamieninių ląstelių specialistai iš Austrijos, Gruzijos, Graikijos, Didžiosios Britanijos, Nyderlandų, Vokietijos, Ispanijos, Rusijos ir Latvijos, papasakoję apie savo srities naujienas.
    Konferencijoje apsilankė daugiau negu 150 specialistų: ginekologai, genetikai, onkologai, šeimos gydytojai, imunologai, embriologai, laboratorijos specialistai, akušerės, biotechnologai ir kt.
Atidarymo įžanginės kalbos metu dr. Violeta Fodina, iVF Riga Holdings medicinos direktorė ir vadovaujanti specialistė, atkreipė dėmesį į regeneratyvinės medicinos vystymąsi pasaulyje ir būtinybę vystyti modernias technologijas Latvijoje. Dr. Fodina pranešė apie ,,Kamieninių ląstelių technologijų ir specialistų asociacijos” formavimą ir pakvietė visus konferencijos dalyvius įsitraukti į asociacijos veiklą.
Pirmoji konferencijos dalis buvo skirta kamieninėms ląstelėms. Konferencijos dalyviai turėjo nuostabią galimybę susipažinti su kamieninių ląstelių taikymo autizmo gydyme, neurogeneratyvinių ir neuroimunomodalinių susirgimų gydyme bei kaulų atnaujinime rezultatais.
Didelį susidomėjimą sukėlė dr. W.-D. Grimma (PhD, MSc), periodontologijos vyresniojo profesoriaus (Dantų medicinos departamentas, Sveikatos fakultetas, Witten/Herdecke universitetas, Vokietija) pranešimas apie kamieninių ląstelių pritaikymą stomatologijoje.
Gocha Shatirishvili, MD, PhD, Šeimos virkštelės kraujo banko Geocord medicinos direktorius ir Kamieninių ląstelių technologijų ir terapijos skyriaus Vėžio tyrimų centro mokslinis direktorius (Tbilisis, Gruzija) savo paskaitoje papasakojo apie pasiekimus autizmo sutrikimais sergančių vaikų gydyme. Dr. Shatirishvili supažindino konferencijos dalyvius su rezultatais, kurių kolegos gruzinai yra pasiekę autizmo gydyme.
Marija Mihailova, PhD, molekulinės biologijos specialistė, iVF Riga Kamieninių ląstelių centro biotechnologė pabrėžė tokį klausimą, kaip kokybės kontrolės būtinybė ir svarba darbe su kamieninėmis ląstelėmis.
Antroji konferencijos dalis buvo skirta genetikai ir reproduktologijai. Įvairių šalių specialistai pristatė naujausių technologijų pritaikymo vėžio diagnostikos ir reproduktologijos srityse rezultatus.
Ypatingo dėmesio susilaukė žmogaus genetikos profesorius emeritasAndrew Read iš Genetinės medicinos centro, Šv. Marijos ligoninės (Mančesteris, Didžioji Britanija), kuris išsamiai papasakojo apie medicininės genetikos reikšmę, genetinių skriningų galimybes, apie būtinybę griežtai įvertinti, kokiais atvejais įmanoma teisingai įvertinti ir interpretuoti testų rezultatus, ir kokiais atvejais neįmanoma to padaryti tiksliai.
Medicininės genetikos profesorė Karen Temple (Southampton and Wessex klinikinės genetikos servisas, Didžioji Britanija) savo pristatyme pabrėžė genetinio imprintingo vaidmenį IVF gydyme, papasakojo apie epigenetinių veiksnių įtaką embrionų vystymuisi ir pastarųjų galimybę būti paveldėtais.
Konferencijos dalyviai taip pat turėjo galimybę susipažinti su medicinos įstaigų ir laboratorijų įranga, produktais ir paslaugomis, kurias teikia iVF Riga partneriai: SIA Merck, A/S Origio, SIA Hydrox, SIA Biosan, Gedeon Richter Plc. representation in Latvia, Vitrolife Sweden AB, SIA GenMedica Baltic, SIA BENU, SIA Interlux, UAB ViaMedPharma.
Būtina išskirti, kad iVF Riga tarptautinė konferencija sukėlė didžiulį susidomėjimą: ir dalyviai, ir svečiai pabrėžė konferencijos aukštą organizacinį ir vadybinį lygį, įvertino tokio pobūdžio renginių reikšmę Latvijos medicinos vystymuisi.


Back
Call