Privalomi langeliaiclose
* - Privalomi langeliai

HLA tipo nustatymas

IVF Riga
https://www.ivfriga.lt/naujienos.html2015-10-28

Klinikoje „iVF Riga“ pasirodė naujas, unikalus metodas – recipiento ir kiaušialąsčių donoro suderinamumo nustatymas pagal HLA antigeno tipą. HLA (angl. Human leukocyte antigen) yra žmogaus leukocitų antigenas, leidžiantis nustatyti audinių suderinamumą. Žmogaus organizme HLA antigenai atpažįsta svetimas ląsteles (bakterijas, virusus, vėžio ląsteles, bet kurio donoro medžiagą ir kt.) ir sukuria imuninį atsaką joms sunaikinti. Tai yra organizmo apsauginė funkcija.

Reprodukcinėje genetikoje, prieš implantuojant embrioną į gimdos ertmę, dar prieš apvaisinant donoro kiaušialąstes donoro ar partnerio sperma, svarbu nustatyti, ar donoro ir recipiento HLA antigenai yra genetiškai suderinami. Kitaip recipiento imuninė sistema gali pradėti apsauginę reakciją, dėl to gali įvykti savaiminis persileidimas.

HLA tipo nustatymas unikalus tuo, kad įmanoma surasti kiaušialąsčių donorą su panašia HLA sistema ir sumažinti persileidimo riziką.

Klinikoje „iVF Riga“ kiaušialąsčių donorai atrenkami pagal HLA tipo nustatymo principą, kuris gerokai padidina nėštumo išnešiojimo galimybes.


Back
Call