Privalomi langeliaiclose
* - Privalomi langeliai

iVF Riga siūlo naują, progresyvų moterų ir vyrų nevaisingumo gydymo metodą: PRP terapiją

IVF Riga
https://www.ivfriga.lt/naujienos.html2019-05-21

Klinika iVF Riga siūlo naują, progresyvų moterų ir vyrų nevaisingumo gydymo metodą: PRP terapiją. PRP terapijos pagalba atsiranda galimybė atnaujinti moterų endometriją ir folikuliarinį aparatą (kiaušides), o vyrams – aktyvinti spermos gamybos procesą (spermatogenezę).
PRP-terapija (Autologous platelet-rich plasma) yra gydymas plazma, gauta iš paties paciento kraujo ir praturtinta trombocitais – kraujo ląstelėmis, kurių sudėtyje yra daug alfa granulių, turinčių didelį augimo faktorių kiekį. Augimo faktoriai atlieka pagrindinį vaidmenį audinių regeneracijos procese, aktyvina ląstelių augimą bei jų atsinaujinimą. Įvedant didelės koncentracijos trombocitais praturtintą plazmą į pažeistus ar atrofuotus audinius, aktyvuojami gijimo ir regeneracijos procesai.

Kaip PRP terapija gali padėti gydyti nevaisingumą?

Moterims tai yra galimybė apgauti biologinį laikrodį!

Pagrindinės PRP terapijos indikacijos:

 • kiaušidžių išsekimo sindromo gydymas – PRP terapija užtikrina kiaušidžių atsinaujinimą ir suteikia galimybę atnaujinti menstruacinį ciklą;
 • moterims, kurių reprodukcinis amžius eina į pabaigą (priešmenopauziniu arba pomenopauziniu laikotarpiu), PRP terapija gali padėti padidinti kiaušialąsčių kiekį, tokiu būdu padidinant teigiamo rezultato galimybę IVF ciklo metu arba spontaniško nėštumo tikimybę;
 • pacientėms su endometriumo hipoplazija, dėl kurios neįmanoma sėkmingai įsodinti embrionus. PRP terapija tokioms moterims yra tikras išsigelbėjimas, ypač tai atvejais, kai neįmanoma išauginti endometrijos medikamentų pagalba;
 • lėtinis gimdos endometritas ir endometriozė;
 • Ašermano sindromas;
 • pakartotinai nesėkmingi IVF ciklai;
 • komplikacijos po nesėkmingų chirurginių įsikišimų;
 • komplikacijos po abortų.

Visais šiais atvejais PRP terapijos metodika iš esmės pagerina embriono įsodinimą atliekant ir IVF procedūrą, ir natūralaus nėštumo atveju.

Vyrams tai yra galimybė tapti biologiniu tėvu!

Sėklidžių PRP terapija atliekama vyrų nevaisingumo gydymo metu sudėtingiausiais atvejais:

 • spermoje yra labai mažai spermatozoidų (oligozoospermija < 10 milj./ml);
 • nerekomenduojama hormoninė terapija;
 • nesėkminga hormoninė terapija.

Paprastai tokiais atvejais pastojimo galimybės yra labai mažos. Sprendimas – naujoviškas gydymas, taikant sėklidžių PRP terapiją!
Procedūros tikslas yra aktyvuoti spermatogenezę (spermatozoidų produkciją) sėklidėse.
Ši procedūra yra inovatyvi ir dėl savo visiškai neseno pasirodymo – šiuo metu dar eksperimentinė. Tačiau žinoma, kad remiantis šiuo metu prieinamais duomenimis, 50% atvejų vyrams, kuriems buvo nustatytas nevaisingumas, procedūra pavyko tokiu mastu, kad būtų galima išgauti spermatozoidus sėklidžių biopsijos metu, kuriuos bus galima panaudoti medicininio apvaisinimo metu.


Back
Call