Privalomi langeliaiclose
* - Privalomi langeliai

Latvijoje darbą pradėjo pirmasis nacionalinis virkštelės kraujo kamieninių ląstelių bankas

IVF Riga
https://www.ivfriga.lt/naujienos.html2016-06-17

Nevaisingumo gydymo ir reprodukcinės genetikos klinika iVF Ryga gavo Valstybinės Vaistų agentūros sertifikatą virkštelės kamieninių ląstelių surinkimui, apdorojimui, laboratoriniams  tyrimams, paskirstymui, laikymui ir naudojimui. Šiuo metu tai yra vienintelė klinika, kuri jau gali pasiūlyti pacientams virkštelės kraujo kamieninių ląstelių surinkimą ir saugojimą čia, Latvijoje. Tai gerokai praplečia sunkių ligų ir traumų gydymo galimybes Latvijos gyventojams – tai yra didžiulis žingsnis plečiant regeneracinę Latvijos mediciną. Klinika nuolat įdiegia pažangiausius metodus ir technologijas ir tai suteikia galimybę rūpintis savo vaikų ir artimųjų  sveikata ateityje ar net padėti kitiems.

Išsaugant virkštelės kraujo kamienines ląsteles, galima laiku pasirūpinti savo vaikų ateitimi ir juos apdrausti nuo galimų pavojų ir potencialiai pavojingų ligų. Šis surinkimas nesukelia jokio skausmo ar nemalonių pojūčių,  jokios rizikos nei kūdikiui, nei motinai. Tai unikali galimybė sukaupti savo vaiko asmeninį ląstelių rezervą.

„Tai, kas iki šiol atrodė kaip mokslinė fantastika, šiandien jau yra tikrovė“, – sako iVF Ryga klinikos direktorė,  vyriausioji  reproduktologijos  ir ginekologijos specialistė dr. Violeta Fodina.

„Jau dabar kamieninės ląstelės daugelyje pasaulio šalių klinikose  naudojamos veiksmingai gydant daugiau kaip 80 ligų, pavyzdžiui,  leukemiją, diabetą, insultą, širdies ir kraujagyslių, kepenų ligas, astmą, išsėtinę sklerozę, įvairias alergines ligas, taip pat gydant onkologines ligas bei radiologijos ir chemoterapijos pasekmes,  traumas ir nudegimus. Užuot kada nors gyvenime prašius malonės ir ilgai ieškojus tinkamų donorų, įmanoma jau  šiandien užtikrinti asmeninį ląstelių rezervą.

Mokslininkai randa vis daugiau ir daugiau naujų galimybių, kaip panaudoti kamienines ląsteles. Latvijos gydytojai ir mokslininkai savo tyrimuose taip pat sėkmingai naudoja kamienines ląsteles kardiologijoje, ortopedijoje, eksperimentiniam gydymui imant kaulų čiulpų persodintas ląsteles.

Tačiau kūdikio gimimo metu surinktų ir išsaugotų virkštelės ląstelių  panaudojimas atveria daugelį veiksmingų gydymo būdų – jos pasižymi „šviežumu", jose yra daug biologiškai aktyvių medžiagų ir aukšta įvairių tipų kamieninių ląstelių koncentracija.

Surinktos kamieninės ląstelės bus saugomos Latvijoje. Jos bus surinktos, ištirtos ir saugomos čia, Rygoje, iVF Ryga sertifikuotoje biotechnologijos laboratorijoje. Laboratorijoje, kurioje yra naujausia įranga, saugesnis transportavimas, kokybiško saugojimo proceso garantija atitinkamoje temperatūroje.

Ne mažiau svarbu ir tai, kad šioms paslaugoms bus taikomos kontrolės sąlygos, apibrėžtos pagal Latvijos teisinius aktus.

Užuot daugelį metų pasaulyje ieškoję tinkamo donoro, Rygos laboratorijoje (o ne už tūkstančio kilometrų) bus saugomos kamieninės virkštelės ląstelės, kurios bus tiesiogiai prieinamos iškart pateikus prašymą.

Šiuo metu Latvijoje, deja, yra tokia situacija, kad nėra viešo, valstybės įsteigto registro, koks yra, pavyzdžiui, Vakarų Europoje, kur gydytis važiuoja ir Latvijos pacientai.

Ši medicinos sritis sutvarkyta ir  mūsų kaimynams Lietuvoje. Mes galėsime prisijungti iš karto, kai Latvijoje pagaliau bus įsteigtas toks viešasis registras, nes pagrindinis dalykas yra pacientų interesai ",- patvirtina dr. V.Fodina. Šiuo metu, mes esame pasirengę padėti pacientams sukurti savo asmeninės „sveikatos draudimo” ateitį ir padėsime surasti kliniką, reikiamam gydymui suteikti. Kamieninių ląstelių medžiagą mes saugosime tol, kol pacientas norės. Šiuo metu Latvijos įstatymai nenumato jokio termino, bet techniškai tai galima užtikrinti be jokių laiko apribojimų.

Ypač svarbu planuoti kamieninių ląstelių išsaugojimą tuo atvejų, kai šeimos ligos istorijoje yra onkologinių, ypač kraujo vėžio, susirgimų, konkrečių genetiškai paveldimų ligų, širdies ir kraujagyslių ligų ir t. t.

Klinika iVF Ryga nacionalinio virkštelės ląstelių banko  kūrimui investavo daugiau nei 700 000 eurų

Apie virkštelės kamienines ląsteles
  • Pagrindinė funkcija – jos padeda atkurti pažeistą audinį, pakeisti senas ir mirštančias ląsteles, užkerta  kelią priešlaikiniam organizmo senėjimui  ar atnaujina  netinkamai veikiančio organo veiklą.
  • Suaugusieji turi mažai kamieninių ląstelių, todėl atsitinka, kad organizmas nesugeba savarankiškai susidoroti su pažeistų  arba prarastų  ląstelių atkūrimu arba gydymu.
  • Virkštelės kraujyje yra biologiškai aktyvių medžiagų ir aukšta įvairių tipų kamieninių ląstelių  koncentracija.
  • Jūsų vaiko suderinamumas su savo virkštelės kraujo kamieninėmis ląstelėmis yra 100 %, artimiausių giminaičių – 50%, kitų giminaičių – 25%.

Back
Call