Privalomi langeliaiclose
* - Privalomi langeliai

Mokslinė-praktinė konferencija ,,Postnatalinių kamieninių ląstelių pritaikymo galimybės onkologijoje ir onkohematologijoje”

IVF Riga
https://www.ivfriga.lt/naujienos.html2018-03-02

iVF Riga nevaisingumo gydymo ir reprodukcinės genetikos centras, bendradarbiaudamas su iVF Riga kamieninių ląstelių centru, surengė nemokamą mokslinės ir praktinės krypties medicinos konferenciją ,,Postnatalinių kamieninių ląstelių pritaikymo galimybės onkologijoje ir onkohematologijoje”, vykusią 2018 metų kovo 1 dieną Rygoje, Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel viešbutyje.
Konferencijos tikslinė auditorija – įvairių specializacijų gydytojai, o ypač onkologai ir onkohematologai, taip pat biotechnologai ir laboratorijos specialistai, besidomintys ląstelinių technologijų problemomis ir norintys įgyti naujausių žinių apie ląstelinės terapijos galimybes.
Konferencijos metu ypatingas dėmesys buvo skirtas prof. Arnons Naglers paskaitai. Prof. Naglers yra žymiausias Izraelio hematologijos ir kaulų čiulpų transplantavimo srities specialistas, medicinos centro Haima Šibas (Izraelis) kaulų čiulpų transplantavimo hematologijos skyriaus ir virkštelės kraujo banko direktorius, Europos kaulų čiulpų transplantacijos (EBMT) asociacijos pirmininkas.
Savo paskaitoje ,,Virkštelės kraujo ląstelių transplantavimas hematologinių navikų gydyme ir naudojimas ūminės leukemijos atveju” prof. Arnons Naglers kalbėjo apie virkštelės kraujo kamieninių ląstelių transplantavimo ypatybes, taip pat apie virkštelės kraujo naudojimą onkohematologinių ligų atvejais. Taip pat profesorius pateikė informacijos apie situaciją pasaulyje hematopoetinių kamieninių ląstelių transplantavimo srityje ir palygino iš įvairių šaltinių gautus hematopoetinių kamieninių ląstelių transplatavimo rezultatus onkohematologinio pritaikymo atveju.
Kamieninių ląstelių transplantavimo temą tęsė Aleksandra Aizenštadta, PhD, kuri kalbėjo apie mezenchiminių stromalinių ląstelių galimybes ir veikimo mechanizmą ūminei transplanto atmetimo reakcijai gydyti.
iVF Riga reprodukcinės genetikos centro molekulinės genetikos genetikė Dace Bērziņa supažindino konferencijos dalyvius su specialios analizės – HLA tipavimo – galimybėmis ir praktiniu pritaikymu onkohematologinėje praktikoje, taip pat pranešė apie naujus diagnostikos metodus tikslesniam HLA tipavimui ir papildomas galimybes pritaikyti šią analizę kitose medicinos srityse.
Apie kamieninių ląstelių centrą, jo galimybes ir ateities planus pasakojo dr. Violeta Fodina, iVF Riga nevaisingumo gydymo ir reprodukcinės genetikos klinikos bei Kamieninių ląstelių centro vadovė. Dr. Fodina pabrėžė nacionalinio kamieninių ląstelių banko buvimo ir vystymosi svarbą. Gydytoja taip pat pranešė apie Kamieninių ląstelių centro darbo planus artimiausiems metams, įskaitant apie mezenchiminių stromalinių ląstelių išgavimą iš bambagyslės audinių ir riebalinių audinių, taip pat apie GMP patalpų įrengimą darbui su mezenchiminėmis stromalinėmis ląstelėmis.
Po konferencijos gydytojai onkologai, onkohematologai ir imunologai apsilankė iVF Riga kamieninių ląstelių centre. Jiems buvo surengta ekskursija į Kamieninių ląstelių laboratoriją. Ekskursijos metu Kamieninių ląstelių centro specialistai ir gydytojai diskutavo apie virkštelės kamieninių ląstelių pritaikymo perspektyvas Latvijoje.

Svarbu pabrėžti, kad kaulų čiulpų transplantavimas onkologijoje ir onkohematologijoje taikomas jau daugiau nei 60 metų ir šiuo metu laikomas standartiniu terapijos metodu. Savo ruožtu, paskutiniaisiais 30 metų pasaulyje buvo atlikta daugiau negu 30 000 virkštelės kraujo kamieninių ląstelių transplantacijų.
Pabaigoje reikia pažymėti, jog didžioji dalis konferencijos dalyvių ir svečių akcentavo tokio pobūdžio renginių svarbą ląstelinių technologijų vystymuisi Latvijoje.

 


Back
Call