Privalomi langeliaiclose
* - Privalomi langeliai

Naujos dirbtinio apvaisinimo technologijos

IVF Riga
https://www.ivfriga.lt/naujienos.html2019-08-29

Dirbtinis apvaisinimas ir naujos technologijos

Medicina tobulėja. Kiekvienais metais moksliniams tyrimams ir studijoms žmonijos labui išleidžiamos didelės pinigų sumos. Reproduktologija – ne išimtis.

Taikydami naujas technologijas specialistai išmoko selekcionuoti reprodukcines ląsteles ir atrinkti pačias kokybiškiausias. Taip padidnama nėštumo tikimybė.

Jūs galite atidėti kūdikio gimimą, jei to reikalauja aplinkybės. Šiuolaikiniai kriokonservavimo (vitrifikavimo) metodai leidžia atidėti motinystę ar tėvystę dėl socialinių priežasčių, taip pat ir pacientų, susidūrusių su onkologine liga.

Būsimieji tėvai dabar gali nesirūpinti dėl savo kūdikio sveikatos, ypač jei šeimoje yra kokios nors genetinės ligos nešiotojas. Šiuolaikinės technologijos leidžia gydytojams patikrinti visas chromosomas ir aptikti dar embriono stadijos anomalijas.

Sukurta įvairių terpių, efektyvesnių vaistų, įdiegta naujų gydymo metodų, didinančių tikimybę pasiekti geresnį rezultatą.

Be abejo, visi šiuolaikiniai pasiekimai dirbtinio apvaisinimo srityje – tai dar viena galimybė žmonėms patirti motinystės ir tėvystės džiaugsmą. Dėl pažangos reproduktologijos srityje, nepaisant įvairių kliūčių ir gyvenimo aplinkybių, jūs turite galimybę atrasti laimę – tapti tėvais.

Embriono apvalkalo atvėrimas (assisted hatching)

Pirmosiomis vystymosi dienomis žmogaus kiaušialąstė ir embrionas būna padengti baltymų sluoksniu (zona pellucida) – lyg paukščio kiaušinis lukštu. Norėdamas implantuotis į gimdą, embrionas turi suardyti išorinį apvalkalą; šis procesas vadinamas hatching (liet. „išsiritimas“).

Manoma, kad problemos dėl hatching bent iš dalies gali paaiškinti, kodėl kai kurios poros negali pastoti. Pagalbinis embriono apvalkalo suardymas (assisted hatching – AH) – mikromanipuliacinė procedūra, kurios metu zona pellucida prieš pat embriono perkėlimą į gimdą pagal dirbtinio apvaisinimo programą, siekiant palengvinti jo natūralų „išsiritimą“ ir implantaciją, suploninama.

Kai kuriais atvejais pagalbinis embriono apvalkalo suardymas gali padidinti nėštumo tikimybę vyresnio amžiaus moterims, pacientėms, kurioms nustatytas neaiškios kilmės nevaisingumas, arba poroms, patyrusioms keletą nesėkmingų dirbtinio apvaisinimo bandymų.

Embrionų auginimas iki blastocistos stadijos (penktos dienos embrionai)

Neseniai atsirado galimybė auginti embrionus laboratorijoje, kol jie pasiekia blastocistos stadiją. Blastocistos stadija paprastai pasiekiama praėjus 5 dienoms po kiaušialąstės išėmimo atliekant punkciją. Blastocistos stadijos embrionai perkeliami į gimdą arba užšaldomi. Embrionų auginimas iki blastocistos stadijos taip pat leidžia taikyti trofektodermos (būsimos placentos) biopsiją preimplantaciniam genetiniam skriningui (PGS) – aCGH atlikti. Kai kurie mokslininkai teigia, kad blastocistos, arba penktos dienos embriono, perkėlimas yra efektyvesnis, todėl dažniau pastojama. Mokslininkai vadovaujasi dviem pagrindiniais principais: pirma, embrionų perkėlimas į gimdą penktą dieną yra natūralesnis, kadangi gamtoje embrionas persikelia iš kiaušintakio į gimdą būdamas būtent blastocistos stadijos. Antra, embrionų auginimas iki blastocistos stadijos leidžia embriologui išrinkti potencialiai geriausius embrionus, kadangi silpni embrionai toliau nesivysto ir nepasiekia blastocistos stadijos.

Kas yra „EmbryoGlue“ ir kaip tai padeda perkeliant embriotransferą?

Embriotransfera (embrionų perkėlimas) yra paskutinis ir vienas svarbiausių dirbtinio apvaisinimo etapų. Nuo kiaušialąstės paėmimo iki embriono perkėlimo optimalias sąlygas ir aplinką sėkmingam embriono vystymuisi sukuria embriologinė laboratorija. Po embriono perkėlimo tik nuo paties embriono priklauso jo gebėjimas įsitvirtinti gimdoje (implantuotis). Šiandien dėl naujo „EmbryoGlue“ metodo yra įmanoma padėti embrionui implantuotis į moters gimdą.

„EmbryoGlue“ – specialiai sukurta embrionų implantaciją gerinanti terpė, kuri naudojama embriotransferos metu. Šioje terpėje yra hialurono rūgšties, angliavandenių ir amino rūgščių, kurios embrionų implantacijos gimdoje metu veikia kaip rišamoji medžiaga. Hialurono rūgštis – natūrali žmogaus audinių medžiaga. Atliekant mokslinius tyrimus pastebėta, kad embriono implantacijos gimdoje metu būna padidėjęs hialurono rūgšties, pagerinančios tolesnę embriono implantaciją, lygis. Didesnis hialurono rūgšties lygis „EmbryoGlue“ terpėje, kurioje embrionas laikomas iki perkėlimo, pagerina jo gebėjimą įsitvirtinti moters gimdoje.

Spermos parinkimas PICSI metodu

PICSI (vienintelio spermatozoido injekcija į kiaušialąstės citoplazmą) – naudojant šį metodą pasirenkamas morfologiškai geriausias ir judriausias spermatozoidas ir įterpiamas į kiaušialąstę. Iki šiol atliekant PICSI vizualus spermatozoido įvertinimas buvo vienintelis būdas išrinkti geriausią spermatozoidą kiaušialąstei apvaisinti. Embriologai dažnai susiduria su nesubrendusiais spermatozoidais, kurių poveikis vertinamas embrionui besivystant. Geros morfologijos ir judrūs spermatozoidai gali turėti kitokių, vizualiai nenustatomų defektų, pavyzdžiui, DNR fragmentacija, raidos sutrikimas. Šie defektai turi įtakos embrionų kokybei ir vystymuisi ir vėliau gali sukelti abortą.

Taikant PICSI techniką (fiziologiškai geriausio spermatozoido injekcija į kiaušialąstės citoplazmą), atsiranda galimybė pasirinkti spermatozoidus be vizualių defektų. Šis metodas pagerina spermatozoidų parinkimą iki 98 proc. Naudojant šį metodą spermatozoidai dedami į hialurono rūgštį, kuri pritraukia subrendusius spermatozoidus. Hialurono rūgšties receptoriai išsivysto tik visiškai subrendusiems spermatozoidams, pasiekusiems paskutinį spermatogenezės vystymosi etapą. Nesubrendusių spermatozoidų būna padidėjusi DNR fragmentacija, aneuploidija (chromosomų skaičiaus pokytis) ir nesubrendusi citoplazma. Naujasis PICSI metodas padidina sėkmingo nėštumo atsiradimo galimybę.


Back
Call