Privalomi langeliaiclose
* - Privalomi langeliai

Nevaisingumo problema ir gydymas klinikoje „iVF Riga“

Poros noras turėti bendrą vaiką – tai dviejų suaugusių žmonių tikros meilės ir visiško pasitikėjimo liudijimas. Noras turėti bendrų vaikų yra abipusio pasirengimo prisiimti visą atsakomybę už mažą žmogų, kuriame susilieja abiejų gyvenimas, įrodymas. Deja, poros, o vėliau ir ginekologai savo praktikoje, dažnai susiduria su pastojimo problemomis. Tačiau netgi jeigu atsirado ši problema, pora neturėtų pasiduoti – išeitis visada yra, tik reikia tikėti ir veikti. Nevaisingumo gydymas tapo ypač svarbus pastaraisiais dešimtmečiais. Didelę patirtį turintys klinikos „iVF Riga“ specialistai yra pasiekiami ir visada pasirengę padėti įgyvendinti jūsų svajonę – tapti laimingais tėvais.

Dažniausiai naudojami dirbtinio apvaisinimo būdai. Nevaisingumo gydymas:

Nevaisingumo gydymas. Kas yra nevaisingumas?

Pagal Pasaulio sveikatos organizacijos apibrėžimą, nevaisingumas yra vaisingo amžiaus moterų negalėjimas pastoti, šeimai gyvenant normalų lytinį gyvenimą ir nenaudojant jokių kontraceptinių priemonių vienerius metus.  
Kaip dažnai pasitaiko nevaisingumo atvejai?
Nevaisingų santuokų skaičius svyruoja nuo 10 iki 20 proc.

Nevaisingumo gydymas. Ar visada dėl nevaisingumo kalta moteris?

Statistika rodo, kad 35 proc. nevaisingumo atvejų priežastis yra moterų sveikatos sutrikimai, 35 proc. atvejų – vyrų, vieno iš penkių nevaisingumo atvejų priežastis yra abiejų – tiek vyrų, tiek moterų –sveikatos sutrikimai, o 10 proc. atvejų nevaisingumo priežasties nustatyti nepavyksta.

Nevaisingumo gydymas. Ar yra veiksnių, kurie lemia nevaisingumą?

Nevaisingumą dažnai sukelia lytiškai plintančios infekcijos.
Vienas iš nevaisingumą lemiančių veiksnių – ginekologinės ligos (lėtinės, uždegimu pasireiškiančios gimdos priedėlių ligos, kiaušidžių cistos ir cistomos, gimdos mioma, endometriozė) abortų ir persileidimų, žalingų įpročių pasekmės, taip pat nekontroliuojamas hormoninių ir kontraceptinių vaistų vartojimas.
Pastaraisiais metais nevaisingumo atvejų daugėja dėl nepalankios aplinkos, stresų ir ekologinių veiksnių poveikio, ypač dideliame mieste.

Nevaisingumo gydymas - Ar įmanoma išgydyti nevaisingumą?

Jei porai nepavyksta susilaukti kūdikio, reikia iš karto abiem kreiptis į šios srities specialistą. Nevaisingumo priežasčių gali būti daug, tačiau daugumą jų galima diagnozuoti ir išgydyti.

Kaip vyksta gydytojo konsultacija?

Per pirmą konsultaciją ir pokalbį su pora surenkama anamnezė, atliekamas ultragarsinis tyrimas, porą apžiūri ginekologas. Tada specialistas sudaro tolesnių tyrimų planą. Kadangi nevaisingumas gali būti tiek dėl moters, tiek dėl vyro sveikatos problemų, išsitirti turi abu partneriai. Įprasti gydytojo klausimai:

  • Kiek laiko pora bando susilaukti kūdikio;
  • Ar partneriai kokiu nors būdu gydėsi;
  • Kokie tyrimai buvo atlikti;
  • Ar pora turi savo nuomonę dėl galimų nevaisingumo priežasčių;
  • Kokią įtakąkiekvieno iš partnerių gyvenimui (tarpusavio santykiams, savivertei, darbui) turi nevaisingumo problema.

Pacientai ir gydytojas turi pasitikėti vieni kitais, nes tai padeda porai atsiverti, nebijoti užduoti klausimų, atvirai aptarti problemą. Jauki atmosfera ir draugiškas, profesionalus klinikos „iVF Riga” personalo požiūris visokeriopai tai skatina.

Nevaisingumo gydymas reikalauja nemažai kantrybės, laiko ir ištvermės. Pradedant gydymą jūs turėtumėte jausti, kad iš specialistų gaunate išsamią informaciją ir atsakymus į visus rūpimus klausimus. Atvykstant į konsultaciją rekomenduojama turėti klausimų specialistui sąrašą ir visus buvusio gydymo dokumentus, diagnostikos rezultatus, išrašus.

Kada rekomenduojama IVF?

Jeigu pašalinus visas galimas priežastis moters nevaisingumo gydymas yra neefektyvus arba nevaisingas yra vyras, kurio taip pat nepavyksta išgydyti, rekomenduojama naudoti pagalbines apvaisinimo priemones, tokias kaip apvaisinimas mėgintuvėlyje (IVF).

Ieškodami profesionalios pagalbos jūs žengiate tinkamą žingsnį. Dėkojame jums už pasitikėjimą, kurį parodote, taip pasielgdami. Mūsų komanda – gydytojai, embriologai, biologai, slaugytojos ir koordinatoriai – visokeriopai stengsis jums padėti!


 

Call