Privalomi langeliaiclose
* - Privalomi langeliai

Dirbtinis apvaisinimas

Kas yra pagalbinės reprodukcinės technologijos (ART), arba dirbtinis apvaisinimas?

Dirbtinis apvaisinimas tapo vienu svarbiausių pastarojo šimtmečio atradimų. Tūkstančiai porų, nepatyrusių džiaugsmo turėti vaiką, taikant pagalbines reprodukcines technologijas (ART), arba dirbtinį apvaisinimą, tapo laimingais tėvais.

Santuoka laikomas nevaisinga, jeigu, nepaisant reguliaraus lytinio gyvenimo be kontracepcijos, per metus moteris nepastoja. Remiantis naujausia pasaulio statistika, su nevaisingumo problema susiduria kas šešta pora. Todėl, siekiant padėti šeimai turėti savo vaiką, pagalbinės reprodukcinės technologijos (ART), arba dirbtinis apvaisinimas, pastaruoju metu tampa vis aktualesnės ir dažniau naudojamos.

Nesvarbu, kuris iš sutuoktinių yra nevaisingas, svarbiausia – sugrąžinti šeimai viltį, laimę ir meilę, kai naudojant ART gimsta naujas žmogus. Šiuolaikinė medicina gali daryti tikrus stebuklus ir suteikti gyvenimui džiaugsmo bei naujos prasmės.

Dirbtinis apvaisinimas klinikoje „iVF Riga“

Klinikoje „iVF Riga“ atliekamos įvairios diagnostikos, taikomos konsultavimo ir gydymo priemonės reprodukcijos funkcijai koreguoti ir atkurti. Čia galite atlikti nevaisingumo diagnozavimui ir gydymui reikalingus tyrimus. Tada gali paaiškėti, kad nėra būtina naudoti pagalbinių apvaisinimo technologijų, dažnai tinkamai ir laiku atliktas konservatyvus ir operacinis gydymas suteikia porai galimybę susilaukti vaiko natūraliai. Deja, kartais atsitinka, kad nevaisingumo priežastis lieka neaiški, arba nustatoma, tačiau jos nepavyksta pašalinti nei vaistais, nei atliekant chirurginę operaciją. Tačiau netgi ir tokiais atvejais poros vis dar turi galimybę susilaukti vaiko. Tada taikomi dirbtinio apvaisinimo būdai. Apvaisinimas mėgintuvėlyje (IVF) ir jo modifikacijos yra šiuolaikinis efektyviausias nevaisingumo gydymo metodas.

Taikydama dirbtinį apvaisinimą (ART) klinika „iVF Riga“ jau daugeliui šeimų padėjo įgyvendinti savo didžiausią norą – turėti vaikų. Mūsų prioritetai – profesionalūs klinikos darbuotojai, aukštųjų technologijų įranga, naujų vaistų naudojimas, individualus požiūris į kiekvieną konkretų atvejį ir į kiekvieną sutuoktinių porą. Visa tai mums padeda siekti svarbiausio tikslo – nėštumo!

Dirbtinis apvaisinimas – būdai

Pastaruoju metu naudojami šie dirbtinio apvaisinimo būdai:

  • IVF (kiaušialąstė apvaisinama mėgintuvėlyje ir įterpiama tiesiai į gimdą);
  • ICSI (atliekama spermos injekcija į kiaušialąstės citoplazmą, tada kiaušialąstė įterpiama į gimdą);
  • Intrauterinis apvaisinimas (IUI) (procedūra atliekama, jei kiaušintakiai neužakę, tačiau dėl  spermos kokybės natūralus apvaisinimas yra neįmanomas (dėl spermatozoidų judrumo, aktyvumo arba jų koncentracijos sumažėjimo));
  • spermos donorystė (naudojant donoro spermą);
  • oocitų donorystė (naudojant donoro kiaušialąstę).

Kad dirbtinis apvaisinimas būtų sėkmingas, svarbu nustatyti tikslią diagnozę, todėl gydytojui būtini jūsų tyrimų rezultatai. Jūs su partneriu galite atvykti į kliniką tam tikru laiku prieš gydymą ir atlikti visus reikalingus tyrimus, tačiau dažniausiai dauguma  klinikų ir šeimos planavimo centrų taip pat ruošia pacientus IVF, todėl jūsų patogumui ir taupant laiką galima visus tyrimus atlikti mieste / šalyje, kurioje gyvenate, ir iš anksto atsiųsti rezultatus mūsų klinikos gydytojui.

Call