Privalomi langeliaiclose
* - Privalomi langeliai

IVF - Apvaisinimas mėgintuvėlyje (in vitro fertilisation)

IVF - Apvaisinimas mėgintuvėlyje – teisinis aspektas

Pagal Latvijos Respublikos įstatymus apvaisinimas mėgintuvėlyje (IVF) gali būti atliekamas heteroseksualioms poroms, naudojant partnerio arba donoro spermą, taip pat vienišoms iki 49 metų moterims.

Prieš IVF moteriai 10–12 dienų turi būti atliekama kiaušidžių stimuliacija, naudojant specialius hormonus. Tuo metu būtina atlikti ultragarsinį tyrimą (2–3 kartus). Kai folikulų dydis pasiekia 18–20 mm, skiriamas kiaušialąsčių subrendimą skatinantis preparatas ir planuojama kiaušialąsčių paėmimo diena. Taikant trumpalaikę intraveninę nejautrą atliekama punkcija ir iš pacientės kiaušidžių paimamos kiaušialąstės, tuomet jos laboratorijos sąlygomis įdedamos į specialią terpę ir apvaisinamos sperma. Tada stebimas ląstelių augimas ir dalijimasis, o 3-ią ar 5-ą parą embrionas įterpiamas į gimdą.

IVF - Apvaisinimas mėgintuvėlyje. Kada nevaisingumui gydyti taikomas IVF?

IVF taikomas, kai nevaisingumo priežastis yra endometriozė, nepakankama spermos kokybė, „neaiškus“ nevaisingumas. IVF efektyvumas priklauso nuo daugybės veiksnių, taip pat nuo nevaisingumo trukmės ir moters amžiaus. Dėl ilgametės naudojant šį gydymo būdą patirties  galima drąsiai teigti, kad vaikai, gimę taikant IVF, niekuo nesiskiria nuo natūraliai pradėtų vaikų.

Call