Privalomi langeliaiclose
* - Privalomi langeliai

Embrionų perkėlimas į gimdą – embriotransfera

Embriotransfera – tai embrionų perkėlimas į gimdos ertmę. Ši procedūra nesukelia pacientei nepatogumų, neskausminga, jai atlikti netaikoma nejautra. Visa embrionų perkėlimo procedūra paprastai trunka keletą minučių ir primena įprastą ginekologinę apžiūrą. Po procedūros pacientei reikia 30 minučių poilsio, tada moteris gali grįžti į kasdienį gyvenimą, tačiau turi vengti fizinės ir emocinės įtampos.

Paprastai embrionų perkėlimas vyksta 2–3 dieną po kiaušialąstės paėmimo iš kiaušidės.

Poroms, kurioms persodinimui susiformavo daugiau nei penki 2–3 dienos embrionai, arba poroms, patyrusioms pakartotinį nesėkmingą perkėlimą, rekomenduojama įkelti blastocistos stadijos embrioną (penktos dienos embrioną po punkcijos). Tokia procedūra artima natūralioms sąlygoms. Normalaus nėštumo metu embrionas iš kiaušintakio į gimdą patenka 5–6 dieną po apvaisinimo. Blastocistos perkėlimas suteikia specialistams galimybę parinkti geriausios kokybės embrionus ir taip padidinti nėštumo tikimybę.

Užšaldytų embrionų perkėlimas į gimdą (embriotransfera)

Pasitaiko, kad po dirbtinio apvaisinimo bei kiaušidžių punkcijos procedūros pavyksta gauti daug kiaušialąsčių ir po apvaisinimo lieka daugiau embrionų, nei reikia perkelti šiuo etapu, arba dėl įvairių priežasčių šiame cikle embrionų perkelti negalima. Tada porai pateikus paraišką embrionus galima išsaugoti kriokonservavimo būdu (klinikoje „iVF Riga“ naudojamas stiklėjimo – ypač greito užšaldymo – metodas (vitrifikacija)). Užšaldyta medžiaga esant reikalui gali būti naudojama vėliau. Kai pora yra pasiruošusi vėl turėti vaiką, embrionai atšildomi ir gali būti naudojami pakartotinei dirbtinio apvaisinimo procedūrai po nesėkmingos pirmosios ir / arba norint pagimdyti antrą ir daugiau vaikų ateityje. Kai poros nusprendžia pabandyti dar kartą, embrionai yra atšildomi ir perkeliami į gimdą, naudojant ploną kateterį ir stebint ultragarsu. Ši procedūra visiškai neskausminga ir atliekama netaikant nejautros. Kartais prieš perkeliant embrioną į gimdą reikia paruošti endometriumą (gimdos gleivinę). Tuomet taikoma hormonų terapija. Be to, embrionų perkėlimą būtina stebėti ultragarsu tačiau, kitaip nei naujo dirbtinio apvaisinimo ciklo metu, dar kartą kiaušidžių stimuliuoti ir atlikti punkcijos nereikia. Embrionus perkėlus į gimdą nebūtina taikyti jokių specialių priemonių. Po procedūros pacientė gali eiti namo, dirbti ir užsiimti įprasta veikla. Tačiau verta prisiminti, kad po embriotransferos moterys turi vengti fizinės ir emocinės įtampos.
Call