Privalomi langeliaiclose
* - Privalomi langeliai

PRP terapija

Endometriumo (gimdos gleivinės) ir kiaušidžių atstatymas PRP (trombocitais praturtinta plazma) terapijos pagalba

iVF Riga klinika pristato naują, pažangią gydymo metodiką – endometriumo (gimdos gleivinės) ir kiaušidžių atstatymas PRP (trombocitais praturtinta plazma) terapijos pagalba.

PRP terapija taikoma moterų mėnesinių ciklui ir folikulogenezei atstatyti menopauzės ir perimenopauzės (priešklimakteriniu) laikotarpiu.
PRP terapija (autologous platelet-rich plasma) – tai gydymas savo kraujo plazma, praturtinta trombocitais – kraujo ląstelėmis, kurių sudėtyje yra daug alfa granulių, turinčių didelį augimo faktorių kiekį. Augimo faktoriai atlieka pagrindinį vaidmenį audinių regeneracijos procese, aktyvina ląstelių augimą bei jų atsinaujinimą. Įvedant didelės koncentracijos  trombocitais praturtintą plazmą į pažeistus ar atrofuotus audinius, aktyvuojami gijimo ir regeneracijos procesai. Manoma, kad trombocitais praturtintos plazmos augimo faktoriai skatina kiaušidžių folikulų ovuliaciją.

PRP terapijos taikymas ginekologijoje

  • Kaip alternatyvus terapinis būdas esant lėtiniam endometritui ir endometriozei. Šie susirgimai gali sukelti uždegimo procesus, galinčius apsunkinti embrionų implantaciją natūralaus nėštumo ir dirbtinio apvaisinimo (IVF procedūros) atvejais. PRP injekcijos padeda pašalinti uždegiminius procesus gimdoje, taip pat didina progesterono receptorių aktyvumą, kuris skatina teisingą vidinio sluoksnio (endometriumo) augimą ir savo ruožtu padeda embrionų implantacijai. Pasinaudojus šiuo gydymo būdu, yra galimybė tęsti IVF gydymą ir gauti geresnius rezultatus.
  • Esant kiaušidžių išsekimo sindromui, PRP terapija skatina kiaušidžių atjauninimą. Įvedant PRP į moterų kiaušides menopauzės ir perimenopauzės laikotarpiu, galima atnaujinti mėnesinių ciklus, o tai suteikia galimybę vėliau gauti ir apvaisinti moterų kiaušidžių gaminamas kiaušialąstes.
Ši naujoviška technika gali padėti vyresniojo reprodukcinio amžiaus moterims arba moterims, turinčioms kiaušidžių išsekimo sindromą. Tačiau reikia suprasti, kad PRP nėra vienas iš pagalbinių reprodukcijos būdų. Tai mėnesinių ciklo ir folikulogenezės atstatymo ypatingais atvejais metodika.

PRP terapijos etapai

PRP terapija atliekama keliais etapais. Pirmiausia imama 8-20 ml paciento periferinio kraujo. Po to šį kraują deda į centrifugą ir centrifuguoja – išskiria į dalis. Iš kraujo pašalinami eritrocitai ir leukocitai, paliekant trombocitus. Po to trombocitai koncentruojami. Ši metodika leidžia gauti trombocitais praturtintą plazmą, kurioje trombocitų koncentracija yra 3-5 kartais didesnė nei periferiniame kraujyje.

Indikacijos:

  • Lėtinis endometritas ir endometriozė
  • Pacientės, kurių vidinis sluoksnius (endometriumas) prastai auga, ir kurios negali pasiekti pageidaujamo sluoksnio storio, kad būtų galima sėkmingai perkelti embrionus
  • Moterys menopauzės ir perimenopauzės laikotarpiu
  • Kiaušidžių išsekimo sindromas
  • Kartotiniai nesėkmingi IVF ciklai

Ar PRP terapija yra saugi?

Nepastebėta jokio šalutinio PRP terapijos poveikio. Kadangi,  injekcijoms naudojamas nuosavas pacientės kraujas, nepasireiškia jokių alerginių reakcijų ir užtikrinamas visiškas biologinis suderinamumas.
PRP injekcijų poveikis skirtingoms moterims gali skirtis. Todėl sunku pasakyti, kiek kiaušialąsčių galima gauti po PRP terapijos. Tai priklauso nuo moters reprodukcinės sistemos būklės iki procedūros, taip pat nuo to, kokia yra reakcija PRP terapijai. Bet kokiu atveju net spontaniška ovuliacija ir vienetinių kiaušialąsčių gamyba moterims menopauzės ir perimenopauzės laikotarpiu, kai jų kiaušidės jau praktiškai atrofuotos, reiškia proveržį reprodukcinių technologijų srityje, kuris potencialiai gali suteikti šansą pastoti nuosavų kiaušialąsčių pagalba.
Ši metodika taikoma nuo 2015 metų, ją jau išbandė daugiau kaip 700 moterų, apie ją paskelbta trijuose tarptautiniuose kongresuose , ir ji parodė gerus rezultatus bei būklės pagerėjimą.
Susisiekite su mūsų pacientų koordinatoriais:
Jelena Silkalna
Jelena Silkalna
Susisiekite!
Marina Valetko
Marina Valetko
Susisiekite!
Nadežda Hrolenko (ex Runcė)
Nadežda Hrolenko (ex Runcė)
Susisiekite!
Zita Gaidule (motinystės atostogų)
Zita Gaidule (motinystės atostogų)
Susisiekite!

 
Sekite mus socialiniame tinkle!
Call